Share:
 

Round Highlights

Season 
Round Date 

Best Batting Performances

ScorePlayerClubGradeRndInnsOpposition
86* Kinjal Kumari Gordon Womens Cricket Club U18 Brewer Shield1 1 Manly-Warringah Cricket Club
73 Lauren Kua Gordon Womens Cricket Club U18 Brewer Shield1 1 Manly-Warringah Cricket Club
51* Kristie Crawford Manly-Warringah Cricket Club Third Grade T204 1 Bankstown Sports Women's Cricket Club
48 Lauren Smith Northern District Cricket Club 1st and 2nd Grade T20SF 1 Universities Women's Cricket Club
44 Rachel Li Universities Women's Cricket Club 1st and 2nd Grade T20SF 1 Northern District Cricket Club
40 Heidi Cheadle Gordon Womens Cricket Club 1st and 2nd Grade T20GF 1 Northern District Cricket Club
39* Tahlia Dunne Bankstown Sports Women's Cricket Club Third Grade T204 1 Manly-Warringah Cricket Club
38 Kate Owen Universities Women's Cricket Club 1st and 2nd Grade T20SF 1 Northern District Cricket Club
34* Georgie Martin Northern District Cricket Club U18 Brewer Shield6 1 North Sydney Cricket Club
33* Julia Chessman Gordon Womens Cricket Club Third Grade T204 1 Universities Women's Cricket Club

Best Bowling Performances

BowlPlayerClubGradeRndInnsOpposition
4/6 Ella Rossello Northern District Cricket Club U18 Brewer Shield5 1 Sydney Cricket Club
4/6 Grace Pooley Parramatta Women's Grade Cricket Club U18 Brewer Shield5 1 Universities Women's Cricket Club
4/8 Saskia Horley Gordon Womens Cricket Club 1st and 2nd Grade T20GF 1 Northern District Cricket Club
4/10 Helen Williams St George-Sutherland Womens Cricket Club Third Grade T203 1 Campbelltown-Camden Cricket Club
4/12 Saskia Horley Gordon Womens Cricket Club 1st and 2nd Grade T20SF 1 Sydney Cricket Club
3/8 Brianna L Fraser Bankstown Sports Women's Cricket Club Third Grade T204 1 Manly-Warringah Cricket Club
3/13 Annabel Hutt Northern District Cricket Club 1st and 2nd Grade T20GF 1 Gordon Womens Cricket Club
3/13 Shagufta Barkat Gordon Womens Cricket Club Third Grade T204 1 Universities Women's Cricket Club
3/17 Denbigh Morris Bankstown Sports Women's Cricket Club Third Grade T204 1 Manly-Warringah Cricket Club
3/28 Emily Fuller Campbelltown-Camden Cricket Club Third Grade T204 1 St George-Sutherland Womens Cricket Club

Hat-Tricks

No records found

Best Fielding Performances

CROSTPlayerClubGradeRndInnsOpposition
310Chloe Butler Bankstown Sports Women's Cricket Club Third Grade T203 1 Manly-Warringah Cricket Club
300Bo Burton Gordon Womens Cricket Club U18 Brewer Shield1 1 Manly-Warringah Cricket Club
210Rebecca Lewis Gordon Womens Cricket Club Third Grade T204 1 Universities Women's Cricket Club
102Heidi Cheadle Gordon Womens Cricket Club 1st and 2nd Grade T20SF 1 Sydney Cricket Club
20 Jessica Marks Sydney Cricket Club 1st and 2nd Grade T20SF 1 Gordon Womens Cricket Club
200Claire Moore Penrith Cricket Club U18 Brewer Shield5 1 Bankstown Sports Women's Cricket Club
200Sarah E Gordon Manly-Warringah Cricket Club Third Grade T203 1 Bankstown Sports Women's Cricket Club
101Alyssa Healy Sydney Cricket Club 1st and 2nd Grade T20SF 1 Gordon Womens Cricket Club
101Kim Bevan Campbelltown-Camden Cricket Club Third Grade T204 1 St George-Sutherland Womens Cricket Club
11 Isabella Fitzgibbon Gordon Womens Cricket Club 1st and 2nd Grade T20GF 1 Northern District Cricket Club
11 Moana Mclelland Gordon Womens Cricket Club 1st and 2nd Grade T20GF 1 Northern District Cricket Club
11 Sam Bates Northern District Cricket Club 1st and 2nd Grade T20GF 1 Gordon Womens Cricket Club
110Caitlin Galeano Northern District Cricket Club U18 Brewer Shield5 1 North Sydney Cricket Club
110Genevieve O'Brien North Sydney Cricket Club U18 Brewer Shield5 1 Northern District Cricket Club
110Gabrielle Johnstone Bankstown Sports Women's Cricket Club Third Grade T204 1 Manly-Warringah Cricket Club
020Mia Nel Manly-Warringah Cricket Club U18 Brewer Shield1 1 Gordon Womens Cricket Club
020Elizabeth Richards Gordon Womens Cricket Club Third Grade T204 1 Universities Women's Cricket Club

Highest Team Scores

ScoreClubGradeRndInnsOpposition
3/183 Gordon U18 Brewer Shield1 1 Manly-Warringah
6/151 Northern District Gold U18 Brewer Shield6 1 UTS North Sydney
5/150 Gordon Third Grade T204 1 Universities Blue
4/139 Universities Blue Third Grade T203 1 Gordon
2/128 Gordon Third Grade T203 1 Universities Blue
9/122 Manly-Warringah Third Grade T204 1 Bankstown
6/115 Manly-Warringah Third Grade T203 1 Bankstown
4/115 Gordon Blue 1st and 2nd Grade T20SF 1 Sydney
4/111 Northern District Blue U18 Brewer Shield5 1 UTS North Sydney
3/111 Northern District 1st and 2nd Grade T20SF 1 Universities Blue

Best Partnerships

P'ShipBatsmanClubGradeRndInnsOpposition
160 K Kumari-L Kua Gordon U18 Brewer Shield1 1 Manly-Warringah
97 S Liddle-CK McGuirk Northern District Gold U18 Brewer Shield6 1 UTS North Sydney
76 R Li-K Owen Universities Blue 1st and 2nd Grade T20SF 1 Northern District
55 C Webber-M Riley Northern District Blue U18 Brewer Shield5 1 UTS North Sydney
55 H Trollip-H Cheadle Gordon Blue 1st and 2nd Grade T20GF 1 Northern District
54 E Farrugia-D Lozell Universities Blue Third Grade T204 1 Gordon
52 K Dorsch-E Richards Gordon Third Grade T204 1 Universities Blue
49 L Smith-JK Astley Northern District 1st and 2nd Grade T20SF 1 Universities Blue
43 S Horley-C Anneveld Gordon Blue 1st and 2nd Grade T20SF 1 Sydney
39 G Rhodes-I Savelli St George-Sutherland Third Grade T203 1 Campbelltown-Camden